Rutubetli Olan Duvar Nasıl Kurutulur?

Kapalı alanlar için uygun olan nem oranı genelde yüzde ellidir. Genel olarak bu oranın üzerinde veya altında olan durumlar risk teşkil etmektedir. Nem oranı düştükçe, öksürük, boğaz kuruması gibi sorunlar artabilir. Ayrıca nefes alma güçlüğü gibi sorunlar da yaşanmaktadır genelde. Nem kaynaklı oluşan rutubet ve duvarlarda oluşan küflenme sonucunda, sıva ve boya dökülmesi ve paslanma gibi sorunlarda artış gösterebilir. Bu sebeplerden dolayı duvar kurutma işlemi yapılmalıdır.

Duvar Kurutmak İçin Öncelik Ne Olmalıdır?

Sorun kaynağı belirlenmeli ve daha sonrasında duvar kurutma işlemine geçilmelidir. Kurutma işlemini doğal olarak gerçekleştirmek için genel olarak havalandırma tercih edilir. Fakat bu durum pek yeterli gelmez. Bu sebepten dolayı kurutma cihazları popüler hale gelmiştir. Kurutma cihazları alabilir ve işlem için kiralayabilirsiniz. Ayrıca firmamız görevlileri ile iletişime geçerek de yardım alabilirsiniz.

İşyerindeki Nemi Giderme Nasıl Yapılır?

Ev gibi olan başka ortamlarda da bu sorun görülebilir. Genel olarak arızalı su tesisatı veya doğru yapılmamış yalıtımın buna kaynak olduğu bilinir.

Evde veya işyerlerinde uygulanan duvar kurutma işlemleri benzerdir. İşyerinde de evde yapılan işler de benzerdir. Depoların genelinde rutubet konusu sorun oluşturur.  Bu sorun için nem kurutma cihazlarını tercih edebilirsiniz. Kullanım amacına göre ortamın boyutuna göre uygun olan makineyi tercih ederek işe koyulabilirsiniz. Hem zamandan tasarruf eder hem de sorunu tekrar yaşamayacağınız hale gelirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir